(097) 84 15 238       (066) 80 22 264        Пн-Пт 9:00 - 18:00
      (097) 84 15 238      (066) 80 22 264     
  

Розрахунок і проектування систем вентиляції

Для нормального функціонування такої важливої системи життєзабезпечення, як вентиляція, необхідно провести ряд розрахунково-монтажних заходів, суворо дотримуючись заданої послідовності етапів.

Етапи виконання робіт

Як правило, процес установки вентиляційної системи незалежно від того, де вона розташовується в житловому будинку, на робочому місці або всередині промислового об'єкта, складається з 3 основних етапів:

 

  • Ретельний розрахунок систем провітрювання.
  • Детальне проектування зазначених установок.
  • Установка повного контуру провітрювання.

 

 

Слід зазначити, що виконання розрахунку за місцем установки, проектування і монтаж не тільки вентиляції, а й систем кондиціонування і повітряного опалення відносяться до досить складних завдань, які вирішуються кваліфікованими інженерами. Тільки підготовлені, володіючі достатнім досвідом фахівці здатні виконати такі роботи грамотно і на високому якісному рівні.

 

 

Розрахунок і особливості проектування

 

Тут передбачаються наступні фази:

 

  • Первинне обстеження майбутнього об'єкта.
  • Розробка техзавдання на проект системи вентиляції, супроводжувана необхідними узгодженнями.
  • Робота над проектом вентиляції.

 

 

Розрахунок параметрів вентиляції, а також обладнання для кондиціонування (повітряного опалення) можна виконувати тільки при наявності плану поверхів, наявних приміщень з експлікацією, яка вказує площу кімнат і їх функціональне призначення.

При цьому повинен бути врахований ряд важливих деталей, в тому числі кількість людей, які будуть перебувати в обладнаних приміщеннях, потужність тепловиділяючих приладів. Знаючи ці та інші параметри, проектувальник зможе, виходячи з вимог ДБН, провести всі необхідні розрахунки.

Обладнуючи вентиляцію, замовник повинен знати, до чого може привести неякісна, з порушенням норм ДБН, установка таких систем. Помилки і недбалість при розрахунках, проектуванні і в монтажному процесі можуть стати причиною серйозних проблем у функціонуванні систем провітрювання.

 

 

 

До основних таких проблем відносяться:

  • помітне підвищення рівня шуму під час експлуатації обладнання;
  • поява вібрації кожухів установок і повітропроводів, яка додає шуму і веде до прискореного зносу вентиляційного обладнання;
  • порушення герметичності в точках з'єднання компонентів системи, що знижує загальну ефективність системи;
  • функціонування вентиляційної системи на межі своїх технічних можливостей, втрата номінальної потужності.

 

Установка вентиляції

Помилки при проектуванні і монтажі, звернення до некваліфікованих і не володіючих відповідним досвідом працівників занадто дорого буде коштувати замовнику, який побажає заощадити на такій життєво важливій функції, як постачання до внутрішніх приміщень свіжого повітря.

Компанія «Клімат-БЦ», що має багаторічний досвід успішної діяльності в сфері розрахунку, проектування і монтажу вентиляційних систем, гарантує вам не тільки високоякісне рішення всіх зазначених завдань, а й адекватні ціни на ці послуги.